Valterra 1076 Multi Purpose Light Bulb (2-Pack) - DG71203VP
Item: #2188790 | Part Number: DG71203VP
Important Info
Want an email once available?
Notify Me
Total
Description
Valterra incandescent 1076 S8 double contact BA15 bulbs feature a clear finish and provide 12V DC, 23W output. Sold as a set of 2. Features: Incandescent light source Clear finish Durable construction Easy to install Specifications: Industry Number: 1076 Type: Incandescent Diameter: 1" Wattage: 23W Voltage Rating: 12V Base Type:...
Description
Valterra incandescent 1076 S8 double contact BA15 bulbs feature a clear finish and provide 12V DC, 23W output. Sold as a set of 2.
Features:
  • Incandescent light source
  • Clear finish
  • Durable construction
  • Easy to install
Specifications:
  • Industry Number: 1076
  • Type: Incandescent
  • Diameter: 1"
  • Wattage: 23W
  • Voltage Rating: 12V